restart 2017

Je to tady, začínáméééé!
Začínáme dnes a teď hned.

VÝZVA #01 debordelizace hlavy, života a přijetí nového experimentu.

Zkusíme to raději popořádku, ať v tom není chaos hned od toho začátku. Trvalo to samozřejmě hezkých pár dní a nocí a příprav. Přesněji řečeno týden. Ale chtěl jsem napsat, že je to jen tak vycucané z prstu a momentální nápad. Není to jen nějaký malý úlet. Je to velký, promyšlený ÚLET! uff.

Ještě ve mě doznívá asi to video uprostřed. Až ho uvidíte, pochopíte. Ale díky tomu, že dělám různé a často ztřeštěné věci, tak jsem tomu věřil i sám, že je to jen takové okamžité pomatení mysli. Ale čtěte raději dál.

[pullquote]Mé předsevzetí je, si žádné předsevzetí nedávat.[/pullquote]

Člověk si dává různé předsevzetí. Budu/nebudu dělat to a to, běhat, zhubnu, přečtu, udělám … Letos mám splněno. I příští rok mám splněno. Musím si dávat splnitelné předsevzetí. Doživotně. Žádný stres a špatné svědomí. Mé předsevzetí je, si žádné předsevzetí nedávat. Jak snadné řeknete si. To Tě ani jednou nenapadlo si nějaké předsevzetí dát, ptají se mě kamarádi často. Usměju se na ně, protože o něčem vím. Naštěstí je tu ještě jedna možnost, která není přivázaná k prvnímu lednu. A je zábavnější. O mnoho zábavnější a bez frustrace.

Miluji Výzvy. Ano, s velkým „V“. A jaký je rozdíl mezi předsevzetím a výzvou? Výzva se má uskutečnit kvůli tomu, že nás to baví. A kdykoli si vzpomenete. Výzva není časově omezená. Může se opakovat. Nekonečně. A vždy nám dá více a více. Takže začínám Nový rok novou Výzvou. Všimněte si velkých písmen 🙂

[pullquote]Miluji výzvy, jdeme oprášit život i tento blog. To je ta pravá Výzva.[/pullquote]

A teď … Co bude dál a na co se můžete těšit?

Tak trochu opouštím téma jídlo, i když ne docela. Jídlo totiž stále miluji. MILUJI HO. MŇAM.

A naučil jsem se milovat i další věci. Proto je další experimentální výzva na celý rok je rozdělena na malé kousky. Přesněji řečeno na týdenní výzvy. Můžu zklamat, nebo obstát, vždy mi to něco dá. A člověk tak nestojí stále na místě. Ano, vlastně potřebuji malý pohon, abych náhodou nezlenivěl. A protože věřím na náhodu, že nám ukazuje ty pravé věci ve správný čas, inspirovalo mě toto video.

Definice nového experimentu: vědomě dám týdně tak 7 hodin (hodinu denně) svého času určitému tématu. Je to málo, nebo hodně? 8h spíme, 9h pracuji, 2h na cestě, 2h jídlo. To máme suma sumárum 21h a k tomu hodinka na experiment a nějakou rezervu. Rozděleno po týdnech, abych si mohl odšktrnout dobře prožitý týden. Stejně jako na konci videa jsem si udělal takovou tabulku.

[pullquote]Opravdu máme hodně času? a kolik nám ho zbývá?[/pullquote]

Z videa jsem si odnesl zajímavé poučení. Času máme hodně. Zamyslete se. Opravdu máme hodně času? a kolik nám ho zbývá na skutečné prožitky a zážitky. Bohužel nejde vrátit zpět. Jdu se naučit během tohoto roku, jak s časem hospodařit a něco nového se přiučit.

Proč to dělám jednou větou? Hospodařím s časem nevalně.

Mám rozděláno (opravdu vzletně řečeno) několik blogů, které jsem nikdy nedotáhl do konce. Mám v šuplíku knihu, kterou jsem nedotáhl do konce. Původní projekt jarda365.cz jsem také nedotáhl do konce (i když skoro jo), a druhý restart se nezdařil kvůli zdravotním obtížím se závratěmi. Prostě se mi točila hlava. Hodně točila. Do teď nevím, co to způsobilo, ale nakoplo mě to alespoň k další aktivitě. Vidíte tu výhodu Výzvy?

[pullquote]Už jsem skoro jako ty windows, potřebuji restart a Nový rok se k tomu báječně hodí. Tak to zkusíme.[/pullquote]

Co je super, články se budou vždy publikovat retrospektivně, tedy popisem toho, co se stalo. Tento týden jsem již popsal. Výzva oprášit blog, najít nový experiment a zamyslet se nad sebou. Vše se podařilo. Blog vstává z mrtvých, roční experiment je připravený. Jediné co nevím. Bude stačit na prožitky týden? A Co mi to přinese? Třeba to půjde přenést do dalšího života. O tom se také dočtete.

A příště? Já to už vím, Vy si to přečtěte v dalším článku přesně v pondělí 16.1.2017 nebo tak nějak.

A kdo přečetl až do konce, další týdenní výzva se bude týkat buřtfreetariánství. Tedy skoro. Nic není jisté dokud se to nestane.

Tak další v pondělí na shledanou.

Váš J.

PS. držte mi palce, bude to psina.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *