Proč je důležité vždy začínat znovu

Měsíc proběhl a výsledek? Dobrá zpráva je, že naděje žije. Špatná je ta, že moje síla vůle nezvítězila nad solí, cukrem a chemií a oslavami. Velikonoce, narozeniny, různé akce a spousta dobrot okolo mě má za IMG_20150624_183439následek hnus humus týden. Což je přesně popsané tak, že jsem se nijak neomezoval.IMG_20150624_183513

Tím pádem nezačal ani experiment. Ale dovedlo mě to k další várce sebepoznání.

Není důležité co jíte, ale co nejíte! Jednodušší než studování etiket výrobku je si je odepřít.

Jaký tedy máme stav? Je 31.3. a dnes začnu, tedy začínám experiment jarda365 lidsky.

Pravidla? Co nejjednodušší.

  1. nejíst chemii – v mém případě je to nejíst ještě cukr, kuře, lososa. Proč? cukr prokazatelně škodí tělu a jíme ho všude, kuře a losos (oboje z moderních výkrmen) nemá tělu co dát. A hledat zda bio či domácí chov odpovídá mým standardům? Proč? Jednodušší je si je jako potravinu odepřít. Zejména s ohledem na následující bod. Není to na vždy. 
  2. přidávám si pět potravin denně a voda není obsažena. Popravdě řečeno jsem si zvolil tuto divnou kombinaci hlavně díky možnosti přidávat si více potravin: Ananas – máme doma načatý ananasový džus, kávu bez které je už asi neobejdu, jablko, hrušku a čaj. Celkem to tedy až na tu kávu připomíná ovocný odlehčovací den.
  3. Jakým mám cíl projektu? Znovu se zamyslet během jednoho měsíce nad tím co jím. Dále chci vyzkoušet zda stačí týden bez lepku, nebo bez mléka k projevení nějakých účinků. Dle mého přesvědčení úplně stačí jíst bez chemie a cukru, aby se dostavil velice pozitivní účinek ve formě pohody, klidu a úsměvu.

Poslední věcí co bude, je zkouška vůle. Napsat každý den jeden článek co si přidávám a jak moc rozdílné to je od ročního experimentu.

J.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *