Před víkendem s kopřivou

Tak to vypadá, že mě krátký experiment moc nebaví. Není to žádná výzva, strádání a poznávání. I když poznání to vlastně také přináší. Sebepoznání. Teď je na čase ho oživit, aby mě to bavilo a naplňovalo a hlavně bylo zajímavé. Přidávání pěti jídel každý den znamená zmatek a také to, že se v potravinách sám ztrácím. Dále třeba i to, že nejsem zcela důsledný na to co jím. Třeba včera jsem si dal v restauraci pečené koleno a chléb a hořčici a … Moc mi to chutnalo.

O chuti bude i tento víkend. Na kurz jíme divokou zelenu jsem opravdu zvědavý. V minulém experimentu jsem zařadil kopřivu, bršlici, listy lípy, smrkové výhonky, šťovík a další pro mě neznámé rostliny. Teď tomu snad dostanu řád a budu moci vařit přímo divoce.

Nastává tak malý neplánovaný přerod experimentu. Divoká zelenina, časoprostor. Cestou z práce, když se dívám ven z auta, přemýšlím o jídle a o tom, jak ten experiment oživit. Aby mě to zase bavilo. Aby bylo něco vidět. Abych se poznal. Více poznal. Jídlo poznal. Najednou to přišlo. Jedu si z práce, koukám jak zemědělci přidávají fólie na zaseté plodiny a všude jezdí traktory a? Vrtá mi to hlavou. Co se dá více vyzkoušet? Co jsem ještě neudělal? Hladovka, ta tu už byla …. O čem se píše? Paleodieta, vegetariánství … Protože se pozorováním účinků jídla sám na sobě zabývám už téměř dva roky, mám na různé výživové směry jasný názor. Nebude to nějaký výživový směr, ale opět vynechání jedné potraviny nebo skupiny potravin s pozorováním na mě samotném. Rozhodl jsem se vyzkoušet 14 denní kůry bez „nejpalčivějších“ potravin dneška a pak s nimi. Ovšem stále bez chemie! Převedeno do srozumitelného jazyka, vynechám na čtrnáct dní mléko a mléčné výrobky. Což bude celkem výzva. Velká výzva. Bude to zajímavé! Je to ono. Miluji máslo, jogurty i sýry. Další na řadě bude lepek, tedy bezlepková čtrnáctidenka. Pokud to přinese nějaké ovoce, vyzkouším být bez masa, bez vařených potravin atd. Vše na vlastní kůži. Vždy si dám čtrnáct dní na srovnání do „dnešního normálu“. Hlavně jsem zvědavý, zda ve dvou důležitých dnech po ukončení fáze testování budu mít nějaké příznaky … čehokoliv, vše co se změnilo Vám napíšu.

Jarda365

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *